close
Breaking news

Prowadzenie warsztatu zajmującego się serwisem samochodów ciężarow...read more

Tanie zamienniki to wyższe koszty

Tanie części do samochodów ciężarowych co prawda są dostępne, ale zazwyczaj ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Podjęcie decyzji o ich zakupie najczęściej podyktowane jest chęcią zaoszczędzenia, jednak w perspektywie czasu taka transakcja z oszczędnościami niewiele ma wspólnego. Dlaczego nie warto ufać tanim zamiennikom?

Liczy się jakość

Niska cena tanich części zamiennych zachęca do zakupu, ale nie warto ulegać takim pokusom. Zazwyczaj są to niskiej jakości podróbki, które wykonane zostały z równie kiepskich materiałów. Amortyzatory tir z najniższej półki czy siłownik hamulca nie zapewnią bezpieczeństwa i niezawodności, jak produkty pochodzące od renomowanych firm. Zazwyczaj zdecydowanie się na niskiej jakości części do samochodów ciężarowych nie rozwiązuje problemu z silnikiem czy układem hamowania, ale sprawia, że w niedługim czasie pojazd znowu trafia do mechanika na kolejną wymianę uszkodzonego elementu. Jeśli dodatkowo usterka zostanie zlekceważona, może spowodować awarię kolejnych części, co niestety przekłada się na zwiększenie ostatecznych kosztów naprawy. Czy jest na to rada? Oczywiście – wybierać dobrej jakości części, które posłużą dłużej i skutecznie rozwiążą problem z usterkami poszczególnych mechanizmów.

 

Czy oryginalne części do tirów są ostatecznością?

Wielu kierowców, mechaników czy firm zajmujących się transportem wybiera tanie części zamienne ze względu na ich atrakcyjną cenę. Nietrudno to zrozumieć biorąc pod uwagę fakt, że oryginalne produkty mogą kosztować niemało, a jeśli w firmie transportowej awarii ulegnie kilka pojazdów, suma kosztów poniesionych na ich naprawę znacząco wzrośnie. Na rynku można znaleźć jednak również części zamienne dobrej jakości, którym warto zaufać – są one dostępne w niższej cenie, niż te oryginalne, a jednocześnie charakteryzują się znacznie wyższą trwałością, niż podróbki. Pamiętajmy jednak, aby wybierać wyłącznie produkty sprawdzonych firm, które posłużą dłużej, niż tylko na jednej trasie.

Źródło: http://esklep.star-hurt.pl/

Story Page