close
Breaking news

Prowadzenie warsztatu zajmującego się serwisem samochodów ciężarow...read more

Jak zmienić wygląd samochodu ciężarowego?

Wygląd samochodu ciężarowego może być modyfikowany zależnie od upodobań kierowcy. Sklepy z częściami do ciężarówek nierzadko mają w swoim asortymencie akcesoria tir pozwalające zmienić nieco wygląd pojazdu.

Nowy wygląd kół

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zmianę wyglądu samochodu ciężarowego jest założenie kołpaków na koła. To prosty zabieg, który na pozór nie ma większego znaczenia na wygląd ciężarówki – w końcu w ten sposób nie ingerujemy w kształt kabiny czy kolorystykę. Tymczasem srebrne kołpaki na kołach potrafią zupełnie odmienić wygląd tira.

Osłony przeciwsłoneczne do samochodów ciężarowych

Tego typu akcesoria tir nie tylko wpływają na zmianę wyglądu samochodu ciężarowego, ale również w znaczący sposób zwiększają komfort jazdy, zwłaszcza w upalne dni. Osłony przeciwsłoneczne montowane na dachu kabiny tira przede wszystkim mają więc zapewnić kierowcy większą wygodę w trasie oraz chronić go przed oślepieniem, a jednocześnie wpływają na zmianę wyglądu ciężarówki.

Reflektory do samochodów ciężarowych

Dodatkowe światła montowane na specjalnym stelażu, który następnie mocowany jest na dachu kabiny, z pewnością mają wpływ na to jak wygląda cała ciężarówka. Warto przy tym dodać, że tego typu oświetlenie tir może także zwiększać bezpieczeństwo podczas jazdy doświetlając większy obszar przed pojazdem. Dzięki temu ciężarówki widoczne są z daleka, a sam kierowca tira może szybciej dostrzec znajdujące się na drodze przeszkody i tym samym ma więcej czasu na odpowiednią reakcję.

Podświetlane tablice

Co prawda montowane są one wewnątrz kabiny, ale również mają wpływ na wygląd tira, zwłaszcza podczas pokonywania jazdy po zmierzchu. Wybór jest dość spory, dlatego każdy kierowca znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Może to być np. podświetlana tablica z logo marki samochodu ciężarowego, albo z innym motywem. Tego typu akcesoria tir oferuje niemal każda duża hurtownia z częściami do ciężarówek, warto więc właśnie tam zacząć poszukiwania odpowiednich elementów zmieniających wygląd samochodu ciężarowego.

Story Page