close
Breaking news

Prowadzenie warsztatu zajmującego się serwisem samochodów ciężarow...read more

Części zamienne do samochodów ciężarowych

Awaria ciężarówki może przydarzyć się w każdym momencie, a wówczas nie pozostaje nic innego jak usunięcie usterki. Najszybszą i najbardziej skuteczną metodą, aby umożliwić tirowi powrót na trasę jest wymiana uszkodzonego elementu na nowy. W warsztacie samochodowym zajmującym się serwisowaniem tirów z całą pewnością powinny znaleźć się części do ciężarówek, które najczęściej ulegają awariom – dzięki temu w razie potrzeby nie będzie konieczności zamawiania niezbędnego elementu, co nierzadko wydłuża dodatkowo czas naprawy pojazdu.

Co warto mieć?

Samochody ciężarowe należą do często i intensywnie eksploatowanych pojazdów – tiry pokonują w końcu długie trasy z niemałym obciążeniem, stąd też poszczególne części i mechanizmy stopniowo się zużywają lub też mogą ulegać usterkom. W warsztacie samochodowym oferującym naprawę tego typu pojazdów warto więc mieć części DAF, Jelcz, Neoplan lub Iveco, bądź też dobrej jakości zamienniki, które charakteryzują się wysoką jakością i po zamontowaniu mogą zagwarantować rozwiązanie problemu z silnikiem, amortyzatorami czy hamulcami na dłuższy czas. Warto też pamiętać, że niektóre części do ciężarówek, jak reflektory, żarówki czy lusterka, kierowca może zabierać ze sobą w trasę – nie zajmują one wiele miejsca, a w razie niewielkich usterek pozwolą szybko rozwiązać problem i kontynuować jazdę.

Ryzyko awarii w przypadku samochodów ciężarowych jest niemałe, ponieważ tiry pokonują długie trasy poruszając się po drogach o nie zawsze gładkiej nawierzchni.

Często w tego typu pojazdach psuje się układ elektryczny. Usterki tego typu trudno jednak naprawić osobom, które nie mają specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie i nie dysponują odpowiednimi częściami zamiennymi. Źródłem problemów bywa też silnik, dlatego wszelkie niepokojące objawy, jak np. nierówna praca motoru, powinny być jak najszybciej konsultowane z mechanikiem. Oczywiście w trasie uszkodzeniu ulec mogą także opony, dlatego koło zamienne i dobrej jakości podnośnik hydrauliczny kierowca zawsze powinien mieć w ciężarówce.

Story Page