close
Breaking news

Prowadzenie warsztatu zajmującego się serwisem samochodów ciężarow...read more

Części tir – jakim dostawcom warto zaufać?

Prowadzenie warsztatu zajmującego się serwisem samochodów ciężarowych wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale również nawiązania współpracy z dostawcami części tir. Niesprawnie działający siłownik podnoszenia kabiny, siłownik hamulca czy amortyzator to zagrożenie dla samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego, a także niemałe ryzyko uszkodzenia przewożonego towaru, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Bardzo ważne jest więc, aby nowe części do samochodów ciężarowych charakteryzowały się wysoką jakością i niezawodnością.

Gdzie szukać dostawców części tir?

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z ofertą sprawdzonych hurtowni i sklepów oferujących części tir. Poszukiwania dobrze będzie rozszerzyć również na internet – obecnie niemal każdy duży sklep z częściami do ciężarówek umożliwia swoim klientom także zakupy online, co jest niemałym udogodnieniem, zwłaszcza jeśli sprawdzona stacjonarna hurtownia części tir akurat nie ma potrzebnego produktu na stanie. Nawiązując współpracę z dostawcami części warto zwrócić uwagę na czas dostawy, możliwość zamówienia brakujących produktów czy też ewentualne zniżki i rabaty przeznaczone dla stałych klientów. Wszystkie te kwestie decydują o tym, czy zakup w konkretnej placówce będzie opłacalny, ale też wpływają na zadowolenie kierowców ciężarówek – w końcu skuteczna naprawa usterki w samochodzie ciężarowym to mniejsze koszty związane z przestojami i gwarancja, że trasa będzie bezpieczna.

Tanie części? To się nie opłaca

Zwracanie uwagi wyłącznie na niską cenę zamiennych części tir Volvo, Renault czy Scania, to z pewnością zły pomysł. Tego typu produkty to często tanie podróbki części do samochodów ciężarowych, które z niezawodnością niewiele mają wspólnego. Nietrudno się domyślić, że montaż takiego elementu zazwyczaj kończy się ponowną naprawą, a w dodatku uszkodzenia spowodowane niesprawną częścią w trasie mogą spowodować na drodze groźną sytuację. Pamiętajmy też, że dobrej jakości części tir to również zamienniki dostępne w korzystnej cenie.

Story Page